Anal Fissürde Kahve Ve Alkol Tüketimi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı günümüzde mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Kabızlık sonucu ortaya çıkan anal fissür hastalığında yediğimiz içtiğimiz gıdaların da önemi çoktur. Anal fissürün tedavi edildikten sonra tekrar nüks etmemesi için dikkat edilmesi gerekenler vardır.

Detay

Makat Çatlakları Hangi Yaşlarda Görülür?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlakları dışkılama sırasında cam kesiği gibi bir acıyla ortaya çıkar. Kanama ve sızlamanın da eşlik ettiği anal fissür hastalığı mutlaka kontrol edilmesi gereken bir hastalıktır.

Detay

Anal Fissürde Tüketilmesi Gereken Gıdalar

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür anal çatlak veya makat çatlağı dışkılama esnasında ve sonrasında kanamayla meydana gelmektedir. Anal fissür görüntü itibariyle küçük olsa bile verdiği rahatsızlık çok belirgindir.

Detay

Anal Yırtıklar Tedavi Edilir Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal yırtıklar ameliyatlı şekilde tedavi edilebildiği gibi ameliyatsız olarak da tedavi edilebilir. Anal fissür adı verilen makat çatlakları kendi kendine iyileşme göstermezler.

Detay

Makat Fissür Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Şiddetli ıkınma sonucu ortaya çıkan anal fissür en sık görülen makat hastalığıdır. Bu hastalığın bu kadar sık görülme sebebi ise hastalığın en büyük nedeninin kabızlık olmasıdır.

Detay

Anal Fissürde Cam Kesiği Gibi Acı

OP. DR. Yasir Gözü

Makatta meydana gelen kanamayla kendini belli eden anal fissür halk arasında makat çatlağı olarak bilinmektedir. Anal fissür hastalığı ameliyat yöntemi ile tedavi edilebilirken ameliyatsız şekilde de tedavi edilmektedir.

Detay

Anal Fissürde Gıdaların Önemi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı makat bölgesinde kanama ve kaşıntıyla ortaya çıkmaktadır. Anal fissür hastalığı klasik cerrahi yöntemler ile tedavi edilebildiği gibi ameliyatsız şekilde de tedavi edilebilir.

Detay

Makat Fissür Kaşıntı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı makatta meydana gelen kanama ve kaşıntıyla ortaya çıkan bir hastalıktır. Hastalar bazen tuvalet kağıdında kan görebilirler.

Detay

Kronik Makat Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı hastalar tarafından cam kesiği cam batması şeklinde tarif edilir. Klasik cerrahi yöntemlerle tedavi edilen anal fissür hastalığı ameliyatsız şekilde de tedavi edilebilir.

Detay

Anal Fissür Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığının tedavisi klasik cerrahi yöntemlerle yapıldığı gibi ameliyatsız şekilde de yapılmaktadır. Ameliyat yöntemi ile tedavi edilen hastalar müdahaleden sonra uzun bir iyileşme süreci yaşamak zorunda kalırlar.

Detay

Makat Çatlağı Geçer Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı ismiyle bilinen anal fissür hastalığı genellikle hastalar tuvalet ihtiyaçlarını karşılamaya gittiklerinde ortaya çıkar. Anal fissür hastalığının belirtileri taze kanama şeklinde meydana gelir.

Detay

Anal Fissür Ameliyatsız Tedavisi Nasıl Yapılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı günümüzde ameliyatsız şekilde tedavi edilmektedir. Anal fissür hastalığının belirtileri genellikle hastalar tarafından tuvalette ortaya çıkabilir.

Detay

Anal Fissürü Oluşturan Nedenler

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı hastalar tarafından tuvalet kağıdında taze açık renkte kan görülmesiyle ortaya çıkar. Bunun dışında anüs bölgesinde ağrı ve rahatsızlık varsa anal bölgenizde çatlak meydana gelebilir.

Detay

Makat Çatlağı Lokal Anestezi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı yani anal fissür hastalığı genellikle tuvalet ihtiyacı sırasında kanama ile kendini belli eder. Anal fissür hastalığı belirtileri kendini gösterdiğinde mutlaka bir proktoloji uzmanına görünmek gerekir.

Detay

Anal Fissür Dönemleri Neler?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı makatta meydana gelen genellikle kanamalarla kendini gösteren bir hastalıktır. Anal fissür hastalığı tuvalette ıkınma esnasında ortaya çıkar.

Detay

Anal Fissürü Tetikleyen Etkenler

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür dışkılama esnasında kendini gösteren bir makat hastalığıdır. Hastaların tuvalete bile gitmesini erteleten anal fissür hastalığı ıkınma ile ortaya çıkabilir. Bu nedenle anal fissürü oluşturacak etkenlerden kendimizi korumalıyız.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623