Anal Fissür Tedavi Sonrası İyileşme Süreci

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığının oluşmasında birçok neden vardır. Özellikle kabız yapacak gıdalardan uzak durmak en önemli unsurdur. Kabız olmanın dışında anal fissür hastalığının oluşmasında birçok etken bulunur.

Detay

Anal Fissür Ve Sağlıklı Yeme Düzeni

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı yediğimiz içtiğimiz her şeyle yakından ilgilidir. Anal fissürün oluşmasında en önemli etken kabızlıktır. Kabızlıktan ne kadar uzak kalırsak makat çatlaklarından da o kadar uzak durmuş oluruz.

Detay

Basur Sandığınız Anal Fissür Olabilir!

OP. DR. Yasir Gözü

Utanılan hastalıklar arasında yer alan makat hastalıkları artık günümüzde oldukça sık görülmektedir. Cerrahi veya ameliyatsız tedavi teknikleri bulunan bu hastalıklar bazen yanlış tanı yüzünden daha kötü bir hale gelebilmektedir.

Detay

Anal Fissür Hastalığının Sonuçları

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı son yıllarda çok sık rastlanan makat hastalıklarından biri konumuna geldi. Makat bölgesinde çok fazla sinir ucu bulunur bu sebepten dolayı makat bölgesi vücudun hassas bölgesidir. Kabızlıktan dolayı dışkılama yapıldığı anda kişi zorlanırsa yırtıklar daha da derinleşir.

Detay

Makat Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı özellikle tuvalete çıkma anında hastaları rahatsız eden bir makat hastalığıdır. Makat çevresinde yer alan derinin zorlanmasıyla meydana gelen hastalıktır.

Detay

Anal Fissür Hastalığında Tuvalet Alışkanlığı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığında tuvalet alışkanlığı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu rahatsızlık genellikle makat ve çevresinde derinin zorlanması üzerine meydana gelmektedir.

Detay

Makat Çatlağında Kan Görülmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağında kan görülmesi anal fissürün en sık görülen belirtilerindendir. Dışkılama esnasında tuvalet kağıdında görülen kan damlası parlak ve açık renktedir. Anal fissürün oluşmasında en önemli etken kabızlıktır.

Detay

Anal Fissür Hastalarında Kan Görülmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat bölgede oluşan anal fissür hastalığı tuvalet kağıdında kan görülmesiyle kendini belli eder. Anal fissür hastalarında kan görülmesi çok normaldir.

Detay

Anal Çatlak Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Anal çatlak belirtileri genellikle tuvalette anlaşılmaktadır. Hastalar dışkılama esnasında tuvalet kağıdında kan damlası görebilirler. Bu kan parlak ve kırmızı renktedir.

Detay

Makat Çatlağı Ve Tedavi Şekli

OP. DR. Yasir Gözü

Halk arasında makat çatlağı adıyla bilinen anal fissür vakit kaybetmeden tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Hastalar anal fissür belirtilerini genellikle kanama ve ağrı ile tuvalette dışkılama anında görürler.

Detay

Anal Fissür Yanlış Beslenme ve Kabızlık

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı özellikle kabızlık sorunu yaşayanlarda daha çok görülen bir makat hastalığıdır. Anal fissür hastalığı genellikle dışkılama sonrasında ağrı ve kanama ile kendini belli eder.

Detay

Anal Fissür Spazmı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı makatta meydana gelen önemli bir hastalıktır. Akut ve kronik dönemleri bulunan anal fissürün tedavisi bu dönemlere göre planlanmaktadır.

Detay

Kronik Anal Fissür Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Kronik Anal Fissür Tedavisi mutlaka uzman doktor tarafından yaptırılmalıdır. Anal fissür hastalığının belirtileri makatta kaşıntı, tuvalet kağıdında kan görmek, cam kesiği cam batması gibi ağrı şeklinde tarif edilir.

Detay

Makat Fissür Evde Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat fissür hastalığı evde tedavi edilemeyen bir hastalıktır. Ancak hastalar hastalığın ilk evresinde ise yedikleri gıdalara dikkat ederek hastalığın etkilerini hafifletebilirler.

Detay

Anal Fissür Kansere Dönüşür Mü?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı makat hastalıkları arasında en sık görülen hastalıklardan biridir. Anal kanal derisi yani anoderm üzerinde gelişen yırtıklara anal fissür adı verilmektedir.

Detay

Anal Fissür Hastalığı Tanısı

OP. DR. Yasir Gözü

Anüs derisi yoğun bir sinir ucuna sahip olduğu için bu bölge çok hassastır. Anal fissür hastalığına yakalanan kişiler hem makat bölgesinin hassaslığından dolayı hem de doktordan çekindikleri için tedavi olmayı ertelerler.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623