Anal Fissür Hastalarında Kan Görülmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat bölgede oluşan anal fissür hastalığı tuvalet kağıdında kan görülmesiyle kendini belli eder. Anal fissür hastalarında kan görülmesi çok normaldir.

Detay

Anal Çatlak Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Anal çatlak belirtileri genellikle tuvalette anlaşılmaktadır. Hastalar dışkılama esnasında tuvalet kağıdında kan damlası görebilirler. Bu kan parlak ve kırmızı renktedir.

Detay

Makat Çatlağı Ve Tedavi Şekli

OP. DR. Yasir Gözü

Halk arasında makat çatlağı adıyla bilinen anal fissür vakit kaybetmeden tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Hastalar anal fissür belirtilerini genellikle kanama ve ağrı ile tuvalette dışkılama anında görürler.

Detay

Anal Fissür Yanlış Beslenme ve Kabızlık

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı özellikle kabızlık sorunu yaşayanlarda daha çok görülen bir makat hastalığıdır. Anal fissür hastalığı genellikle dışkılama sonrasında ağrı ve kanama ile kendini belli eder.

Detay

Anal Fissür Spazmı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı makatta meydana gelen önemli bir hastalıktır. Akut ve kronik dönemleri bulunan anal fissürün tedavisi bu dönemlere göre planlanmaktadır.

Detay

Kronik Anal Fissür Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Kronik Anal Fissür Tedavisi mutlaka uzman doktor tarafından yaptırılmalıdır. Anal fissür hastalığının belirtileri makatta kaşıntı, tuvalet kağıdında kan görmek, cam kesiği cam batması gibi ağrı şeklinde tarif edilir.

Detay

Makat Fissür Evde Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat fissür hastalığı evde tedavi edilemeyen bir hastalıktır. Ancak hastalar hastalığın ilk evresinde ise yedikleri gıdalara dikkat ederek hastalığın etkilerini hafifletebilirler.

Detay

Anal Fissür Kansere Dönüşür Mü?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı makat hastalıkları arasında en sık görülen hastalıklardan biridir. Anal kanal derisi yani anoderm üzerinde gelişen yırtıklara anal fissür adı verilmektedir.

Detay

Anal Fissür Hastalığı Tanısı

OP. DR. Yasir Gözü

Anüs derisi yoğun bir sinir ucuna sahip olduğu için bu bölge çok hassastır. Anal fissür hastalığına yakalanan kişiler hem makat bölgesinin hassaslığından dolayı hem de doktordan çekindikleri için tedavi olmayı ertelerler.

Detay

Anal Fissürde Kahve Ve Alkol Tüketimi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı günümüzde mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Kabızlık sonucu ortaya çıkan anal fissür hastalığında yediğimiz içtiğimiz gıdaların da önemi çoktur. Anal fissürün tedavi edildikten sonra tekrar nüks etmemesi için dikkat edilmesi gerekenler vardır.

Detay

Makat Çatlakları Hangi Yaşlarda Görülür?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlakları dışkılama sırasında cam kesiği gibi bir acıyla ortaya çıkar. Kanama ve sızlamanın da eşlik ettiği anal fissür hastalığı mutlaka kontrol edilmesi gereken bir hastalıktır.

Detay

Anal Fissürde Tüketilmesi Gereken Gıdalar

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür anal çatlak veya makat çatlağı dışkılama esnasında ve sonrasında kanamayla meydana gelmektedir. Anal fissür görüntü itibariyle küçük olsa bile verdiği rahatsızlık çok belirgindir.

Detay

Anal Yırtıklar Tedavi Edilir Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal yırtıklar ameliyatlı şekilde tedavi edilebildiği gibi ameliyatsız olarak da tedavi edilebilir. Anal fissür adı verilen makat çatlakları kendi kendine iyileşme göstermezler.

Detay

Makat Fissür Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Şiddetli ıkınma sonucu ortaya çıkan anal fissür en sık görülen makat hastalığıdır. Bu hastalığın bu kadar sık görülme sebebi ise hastalığın en büyük nedeninin kabızlık olmasıdır.

Detay

Anal Fissürde Cam Kesiği Gibi Acı

OP. DR. Yasir Gözü

Makatta meydana gelen kanamayla kendini belli eden anal fissür halk arasında makat çatlağı olarak bilinmektedir. Anal fissür hastalığı ameliyat yöntemi ile tedavi edilebilirken ameliyatsız şekilde de tedavi edilmektedir.

Detay

Anal Fissürde Gıdaların Önemi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı makat bölgesinde kanama ve kaşıntıyla ortaya çıkmaktadır. Anal fissür hastalığı klasik cerrahi yöntemler ile tedavi edilebildiği gibi ameliyatsız şekilde de tedavi edilebilir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623